Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W imieniu organizatorów III Otwartych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolski zapraszamy zespół z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w mistrzostwach.

Już 2 czerwca 2014 roku po raz kolejny, wspólnymi staraniami Małopolskiego Kuratora Oświaty, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Wydziału Zdrowia i Nauk Medycznych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza – Modrzewskiego w Krakowie organizujemy to niezwykłe przedsięwzięcie z myślą o młodzieży szkół z naszego województwa. Honorowym Patronem Mistrzostw jest posiadające już ponad 120 letnią historię Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

Celem Mistrzostw jest rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ujednolicenie standardów pierwszej pomocy nauczanych w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa i przysposobienia obronnego.

W trakcie trwania Mistrzostw:
pomiędzy godziną 9.00 -14.30 , w pracowniach medycznych czynności ratunkowych (budynek A, sale 048, 047) będzie można:
1) obejrzeć i samodzielnie wykonać pod okiem instruktora elementy zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych: przyrządowe udrażnianie dróg oddechowych z użyciem rurki UG, rurek i masek krtaniowych oraz rurek intubacyjnych,
2) przejść krótkie szkolenie dotyczące podstawowych zabiegów resuscytacyjnych: RKO z AED, pozycja bezpieczna i postępowanie na wypadek zadławień,
3) zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, dokonać pomiaru wagi i wzrostu, obliczyć wskaźnik BMI, itp.
4) Oddać krew

Mistrzostwa uatrakcyjni pokaz ratownictwa w warunkach terroryzmu.

Więcej informacji: facebook.com/mistrzostwa

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account